Kurzy a certifikace Zážitkové kurzy

Vše

Síla slova s Milenou Steinmasslovou

Na vyžádání CZK

Cena (bez DPH)

Days1

Cíl semináře

Tím, jak hovoříte, světu o sobě vysíláte, kdo jste. V tom dobrém i špatném smyslu. Jakmile jsou slova zbytečná, polopravdivá, manipulativní, vydírající, přeemotizovaná, tak to vždy vytváří bariéru, za kterou zanikne to podstatné – zanikne samotné sdělení. Se slovem se dá pootáčet tak, aby řečník dovedl své posluchače k tomu významu, který potřebuje, aby vnímali. Čím v sobě máme lépe svůj slovník uchopený a čím lépe víme, že právě teď používáme to slovo, které přesně chceme, tím si budujeme jistou imunitu proti slovní manipulaci. Pojďme se společně jeden den věnovat slovu – jeho kráse, jeho hloubce a jeho celkovému rozměru a dosahu. Pojďme porozumět tomu, jaká slova v jakých situacích používáme, proč je používáme a jak tím ovlivňujeme sebe, ostatní i samotné sdělení.

 

Délka semináře

1 den / 4 hod

 

Milena Steinmasslová                                        

Uznávaná česká herečka a dabérka, vystudovala DAMU - pedagogika a herectví. Působí také jako lektorka a mentorka. V současné době je stálou členkou divadelního souboru Kašpar (Divadlo v Celetné). Jejími hlavními tématy jsou komunikace, rétorika a slovo jako takové.

Výběr z filmografie a seriálů:                                              

  • Už zase skáču přes kaluže
  • Jak utopit doktora Mráčka
  • Ranč u Zelené Sedmy
  • Rodinná pouta
  • Ulice atp.

 „Čím jsem starší, tím víc vnímám slovo jako hodnotu, kterou jsme nechali zdevalvovat. Je-li něco používáno příliš, ztrácí to hodnotu. Je-li něco používáno stále, ztrácí to zajímavost. Tak se snažím alespoň se slovem pracovat zodpovědně. Říkat jen ta slova, za kterými mohu stát.“

 - Milena Steinmasslová

 

 

Poptejte kurz u nás

Kurzy
Submit
* Povinné pole
Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.
Další informace