Whistleblowing - ochrana oznamovatelů (14.9.)

Jedná se o webinář zaměřený na problematiku ochrany oznamovatelů (známé též pod pojmem whistleblowing), kterou budou muset zaměstnavatelé s 50 a více zaměstnanci do konce roku 2023 vyřešit. V rámci webináře budou představeny jednotlivé kroky, které jsou k implementaci whistleblowingu nutné.  

Délka trvání: cca 1 hod (prezentující zůstanou on-line po dobu 30 minut po skončení webináře, aby odpověděli na další otázky, které můžete mít).

Pro koho je určen: Primárně pro subjekty, které jsou povinné k zavedení whistleblowingu (zaměstnavatelé s 50 a více pracovníky) typicky pro: majitele a ředitele firem, jednatele, vedení společnosti, HR Managery či interní auditory apod.

Cíl webináře: V průběhu webináře naši experti provedou a seznámí s problematikou whistleblowingu, toho, proč je pro vaši společnosti důležité jeho zavedení, a jaká rizika jsou s neřešením problematiky spojena. Dozvíte se jaká je zákonná úprava ochrany oznamovatelů a co musíte udělat a splnit, aby vaše společnost zákonným požadavkům vyhověla a nevystavila se riziku případných sankcí. Současně Vám představíme náš účinný nástroj k vyřešení problematiky whistleblowingu ve vaší společnosti.

V průběhu webináře budete seznámeni:

  • S důležitostí zavedení procesů spojených s whistleblowingem,
  • S riziky, které sebou podcenění implementace nese,
  • S oblastmi, kterých se whistleblowing týká,
  • Se způsoby vyřešení implementace procesů a nástrojů k zajištění souladu s legislativou.

O společnosti:

Společnost Moore Advisory CZ je přední poradenskou společností zaměřující se na oblast management consultingu a corporate finance. Je součástí komplexní poradenské, auditní a technologické skupiny Moore Czech Republic, jejíž dceřiné společnosti rovněž patří v České republice mezi přední poskytovatele služeb v oblastech informačních technologií, digitalizace a kybernetické bezpečnosti, auditu, outsourcingu účetnictví, daňového poradenství, právních službách a vzdělávání. Skupina Moore Czech Republic je pak součástí celosvětové účetní a poradenské sítě Moore Global s více než 260 nezávislými firmami. Jedná se o síť se stoletou tradicí, aktuálně působící ve více než 110 zemích světa a zaměstnávající přes 30 000 profesionálů ve svých oborech.

Z angl. „to blow the whistle“ = zapískat na píšťalku. Jedná se o termín ze sportovního prostředí, kdy se písknutím na píšťalku upozorňuje na to, když se nehraje podle pravidel.

Bezplatně registrovat na Learn&Discover

* Povinné pole
Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.
Další informace